14.10. – 20.10.2018

1. Budúca nedeľa je misijná. Po sv. omšiach bude celonárodná zbierka na misie. Zvlášť bude obetovaná farnostiam v Etiópii, ktoré sú skúšané chudobou. Za vaše milodary vyslovujeme srdečné Pán Boh zaplať. Zbierka na kostol a potreby farnosti bude v nedeľu 28.10.2018.
  2. V utorok sa vo farnosti Povýšenia sv. Kríža v Snine uskutoční celodekanátne mariánske večeradlo so začiatkom o 8:00 hod. a o 9:00 hod. sv. omša za účasti kňazov nášho sninského dekanátu z príležitosti kňazských rekolekcií. Srdečne pozývame. V tento deň bude u nás sv. omša o 6:30 hod.
  3. V stredu bude stretnutie prvoprijímajúcich o 16:30 hod. a sv. omša za účasti detí o 17:30 hod.
  4. Vo štvrtok sa Slovensko opäť zapojí do medzinárodnej iniciatívy "Milión detí sa modlí ruženec". Cieľom tejto iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Dňa 18.10.2018 sa teda hlasy detí, nevinných obetí vojnových konfliktov, nepokojov a katastrof, aj hlasy detí žijúcich v krajinách, kde vládne mier, spoja do jedného – v školách a škôlkach, kaplnkách a kostoloch, detských nemocniciach, sirotincoch, utečeneckých táboroch, doma, kdekoľvek, kde sa deti o 9:00 hod. miestneho času budú práve nachádzať. Do tejto aktivity sa zapojí aj naša farnosť modlitbou posv. ruženca, ktorý sa budú modliť deti našich dvoch základných škôl o 9:00 hod. Srdečne pozývame. O 17:30 hod. modlitba posv. ruženca a o 18:00 hod. sv. omša ostávajú ako obvykle.
  5. V piatok o 15:00 hod. spoločne prežijeme Hodinu Božieho milosrdenstva pred vyloženou Sviatosťou oltárnou. O 17:30 hod. októbrová pobožnosť posv. ruženca a o 18:00 hod. sv. omša za účasti našich birmovancov. Po skončení sv. omše bude eucharistická adorácia spojená s individuálnym eucharistickým požehnaním. Srdečne pozývame.
  6. V tomto týždni pozývame na spoločnú modlitbu posvätného ruženca vždy pol hodiny pred sv. omšou.
  7. Kancelária: streda a štvrtok od 15:30 hod. do 16:30 hod.
                                                         UTOROK A PIATOK KANCELÁRIA ZATVORENÁ.
  8. Pán života a smrti si k sebe povolal 80-ročnú Katarínu Kičovú a 55-ročného Dušana Gábriša. Odpočinutie večné daj im, Pane, a svetlo večné nech im svieti. Nech odpočívajú v pokoji. Amen.